مسئول بسیج سازندگی فامنین از ساخت سوله‌های ورزشی سراوک و ماماهان فامنین در راستای طرح کرامت خبر داد.
آرایشگری و خیاطی جزو مشاغلی است که در همه ادوار وجود داشته اما بازار کار و توجه به آن در دوره‌های مختلف، متفاوت بوده است.
جمشید پژویان با اشاره با به خرید و فروش های سکه و ارز در چند ماه گذشته گفت: این خرید و فروش ها موضوع اصلی بحران اقتصادی کشور ما در شرایط فعلی نیست؛ عده ای از آدمهای سودجو که دسترسی و امکانات داشتند مبالغ زیادی سکه و ارز خریداری کنند و با این اقدام خود اقتصاد کشور را به نفع خود پیش بردند.
فرماندار تویسرکان گفت: تویسرکان با راه اندازی دو شرکت جدید تولید دارو به قطب تولید داروی غرب کشور تبدیل می‌شود.
مدیر کمیته امداد منطقه ۲ شهرستان همدان از پیش بینی افزایش ۴۰ درصدی جمع آوری زکات امسال در همدان خبر داد.
سردار میرزایی رئیس سازمان راویان فتح کشور از گروه‌های جهادی شهرستان همدان سرکشی کردند.
فرماندار اسدآباد با اشاره به حمایت و استقبال از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در رابطه با احداث و راه‌اندازی صنایع تبدیلی کشاورزی مختلف در شهرستان اسدآباد گفت: زیرساخت‌های لازم برای ایجاد صنایع تبدیلی مختلف در این شهرستان فراهم است.
با ساخت خانه‌های محروم با مساعدت سپاه، بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران، گامی به سوی محرومیت‌زدایی در این استان برداشته شد.
بانوی خوش فکر اصفهانی توانسته است برای ۲۷ خانم در ساختمان مسجد اشتغالزایی کند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: اردوهای جهادی در ۳۵۳ نقطه شهری و روستایی استان مرکزی انجام می‌شود.
گسترش روزافزون فعالیت جهادگران در سراسر کشور سبب آبادانی و سازندگی ایران اسلامی است، دانشجویان جهادگر البرزی در فصل تابستان به دورترین نقاط محروم این استان می‌روند تا با اردوهای جهادی خود چهره فقر و محرومیت را پاک کنند و با حضور در مناطق محروم به امر ولی‌فقیه لبیک گفته‌اند.
مسئول گروه‌های جهادی بسیج سازندگی سپاه استان البرز گفت : طرح اعتلای بسیج سازندگی در رابطه با امور جهادی به این شکل است که گروه‌های جهادی مناطق مشخصی را در البرز رصد و شناسایی کرده و در طی ۳ تا ۵ سال به صورت مستمر در این مناطق حضور داشته و محرومیت‌های آن را کاهش می‌دهند و زمینه‌های اشتغال‌زایی نیز در اولویت این موضوعات قرار دارد.
مسئول بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی شامل اقشار مختلف طلاب، دانشجویی، دانش‌آموزی و محلات است، اظهار داشت: وظیفه اصلی این گروه‌ها اجرای طرح‌های عمرانی، آموزشی، بهداشتی و درمانی است که در درون و برون استانی این محرومیت‌زدایی‌ها انجام می‌شوند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۶۵۴ هزار میلیارد ریال برای اشتغال سال ۹۷ پیش بینی و ۳۰ هزار میلیارد ریال عقد قرارداد توسط بانک ها با متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی انجام شده است.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی همدان گفت: برای جذب گردشگران خارجی به استان باید تلاش بیشتری انجام دهیم.
وزیر کار با اشاره به اینکه کارافرینان بدانند ما ۱۰۰ درصد در اختیارشان هستیم افزود: ما ثبات اقتصادی را برخواهیم گرداند و قطعا قادر خواهبم بود با کمک کارافرینان از این مرحله بیرون بیاییم.
مدیر فنی عمرانی و محرومیت زدایی بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان از ساماندهی گلزار شهدای اسلامشهر آق‌گل ملایر خبر داد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: شرایط کنونی می طلبد که مردم منابع مالی خود را وارد عرصه تولید، اشتغال و خودکفایی کنند تا با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود کشور بتوانیم برای پیشرفت گام برداریم.
مهدی مناسبی، هنرمند صنعتگر لالجینی با تولید لعاب بدون سرب و بدون ترک گامی در صنایع‌دستی کهن‌شهر همدان و دیار لالجین اتفاق مباركی را رقم زده است.
محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال در مناطق محروم از مهم‌ترین وظایف بسیج سازندگی در استان‌های کشور به شمار می‌رود، اما وجود برخی مشکلات از جمله غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان به بهترین نحو، کمک به دولت در انجام پروژه‌ها و مباحث اقتصاد مقاومتی در کشور که همواره از تأکیدات همیشگی مقام معظم رهبری است...

صفحات